Kust saada motivatsiooni kaalu langetamiseks

Neiu leidis motivatsiooni kaalust alla võtta ja leidis oma unistuste figuuri

Soovin, et saaksin kaalust alla võtta ja saada oma unistuste keha, eks? Ja tundub, et algoritm on juba ammu tuntud ja interneti kaudu on alati saadaval ohtralt infot. Häda tuli, nagu öeldakse, sealt, kust me seda ei oodanud: meie kaval aju peab vastu muutustele meie tavapärases eluviisis. Motivatsioon – sellest lihtsast sõnast on saanud meie aja tõeline nuhtlus. Mõelgem välja, kuidas motiveerida ennast kaalust alla võtma: tõhusad meetodid, kasulikud näpunäited, inspireerivad fraasid - kõik see ootab teid selles artiklis.

Motivatsiooni tüübid

Ettehoiatatud on relvastatud! Enne suure ettevõtmisega tegelemist (ja kaalu kaotamine on üsna mahukas ja keeruline ülesanne) peate "varustust pingutama" ja välja mõtlema, mis see motivatsioon tegelikult on. See on oluline ka seetõttu, et saate hõlpsasti aru, millise meetodiga ennast mõjutada. Allpool vaatleme, millised motivatsioonitüübid on olemas ja kuidas neid saab kasutada liigsete kilode kaotamise kontekstis.

Positiivne

Positiivne motivatsioon on vana hea "porgandi" meetod, kui eesmärgi saavutamine või selle poole liikumine on seotud meeldivate emotsioonidega ning sinu soov edasi liikuda on tingitud soovist neid emotsioone vastu võtta. Näiteks:

 • kaalust alla võttes rõõmustate end suure ostuga, mida olete pikka aega edasi lükanud;
 • perekond ja sõbrad julgustavad teie edusamme, julgustavad ja kiidavad teid edu eest;
 • Pärast kaalu kaotamist saate osaleda võistlusel, millest olete juba ammu unistanud.

Seda tüüpi motivatsioon mõjub hästi nii positiivsetele inimestele, kes pole altid liigsele enesekriitikale, kui ka neile, kellel on vaja kaotada väike kogus kilosid, millega üldiselt on elu juba hea.

Negatiivne

Negatiivne või negatiivne motivatsioon on "pulga" meetod. Sel juhul on teie peamine stiimul hirm. Näiteks:

 • Olen ülekaalust nii väsinud, et ei taha ennast peeglist vaadata;
 • jõusaalis käimine kartuses kaalus juurde võtta/veel kaalust alla võtta;
 • kaal muutub tõsiseks terviseriskiks.

Seda tüüpi motivatsioon töötab kõige paremini, kui seisate valiku ees: "tee seda või sure". Seda saab kasutada siis, kui probleem on kiireloomuline ja eesmärk tuleb iga hinna eest saavutada.

Väline

Välised ja sisemised motivatsioonid on positiivsed ja negatiivsed tüübid, mis võivad esineda mõlemas. Välise motivatsiooni taga on tavaliselt teine inimene, asjaolud ja teid ümbritsevad tingimused. See tähendab, et midagi väljastpoolt viib tulemuseni.

Sisemine

Erinevalt välisest motivatsioonist ei sõltu sisemine motivatsioon ümbritsevatest teguritest – sel juhul on liikumapanev jõud sinu sees. Kui kolite elama teise riiki, teise keskkonda ja muudesse tingimustesse, jääb teie soov kaalust alla võtta.

Kuidas tulla toime alustamise hirmuga

Kas arvate, et vajate tugevat motivatsiooni, kuna olete suur edasilükkaja? Mõnikord pole probleemiks üldsegi laiskus, vaid banaalne hirm millegi uue alustamise ees. Aju reageerib elustiili muutustele alati meie heaolu pärast muretsedes. Seetõttu võib igasugune stress – näiteks portsjonite vähendamine, tuttavate toiduainete dieedist väljajätmine, kurnav trenn – takistada kaalu langetamast, isegi kui mõtled selle kohta lihtsaid mõtteid. Mõtleme nüüd välja, mida sellega teha.

Koostage selge tegevuskava

Igasugune, isegi kõige globaalsem eesmärk on vaid sajad, tuhanded või kümned tuhanded väikesed sammud. Me ei saa sellest sageli aru, nii et me ei hakka isegi asja kallale – me lihtsalt ei kujuta ette, kuidas liikuda praegusest punktist A hinnalisse punkti B. Kõik läheb palju lihtsamalt, kui kirjutate põhjalikult üles teie sammude loend paberil või nutitelefoni märkmetes - alates ligikaudsest dieedist kuni treeningu ajakava ja toiminguteni rikke korral (see on oluline).

Ära kiirusta

Tihti püüame end lõplikult muuta, muutes täielikult oma tavapärast rütmi ja elustiili. Loomulikult põhjustab see rikkeid, sest mugavustsoonist lahkumine on alati stressirohke. Et teil oleks piisavalt jõudu ja soovi oma hellitatud eesmärgi saavutamiseks, alustage teekonda aeglaselt. Pidage meeles, et kaalu langetamise protsess on pikk teekond ja pole vaja kiirustada. Alusta ühe halva harjumuse muutmisega, jää nii mõneks nädalaks, kuni see kinni jääb, ja alles siis liigu järgmise juurde.

Lihtsalt tee seda

Uue elu alustamise peale mõtlemine on väga põnev ja meeldiv. Võid välja mõelda lõpmatu hulga erinevaid stsenaariume, välja töötada strateegiat, takerduda kahtlustesse. . . Jah, lugeda isegi motivatsiooniteemalisi artikleid!: ) Kas pole lihtsam alustada? Esimese sammu tegemiseks piisab, kui valetad vähemalt oma unistuse suunas. Ja selleks, et esimesed muutused toimuksid, tuleb hambad ristis kiristada ja samm astuda – kindlasti õnnestub.

Kuidas kaalu kaotamine teie elu paremaks muudab

Seega, kui olete lõpuks otsustanud alustada põnevat protsessi, mida nimetatakse "kaalu langetamiseks", on aeg mõista, miks seda vajate. Lõppude lõpuks liigume me kõik ainult nende eesmärkide poole, mida kirglikult ihaldame, eks? Allpool on toodud kõige levinumad kaalukaotuse tagajärjed, millest unistavad kaalu langetavad inimesed. Valige need, mis on teile kõige lähemal!

Enesekindlus

Kaalu kaotanuna vaatad end lõpuks peeglist täis tundega, et oled kena. Ei teki enam komplekse ja "probleemseid kohti", mis takistavad sul oma keha nautimast. Ja sellega kaasneb täielik enesekindlus. Tunnete end palju sagedamini kontrolli all. Paljud asjad, millest varem ainult unistasid, ei tee sulle nüüd enam muret, sest sa juba tead, milleks sa võimeline oled.

Tervis

Liigne kaal toob alati kaasa palju probleeme. Ja see pole mitte ainult tohutu koormus liigestele, südame-veresoonkonnale ja kilpnäärmele. Kui me räägime vaid 5-7 lisakilost, siis on su keha sulle ikkagi tänulik, et neist vabanesid. Koos kaaluga taanduvad suhkru- ja rasvarohkusest vaevleva nahaprobleemid, paranevad seedimine ja ainevahetusprotsessid ning kergustunne kõhus lisab särtsu ja jõudu.

Uued perspektiivid

Olles oma eesmärgi saavutanud, hakkavad inimesed tundma end hoopis teistsugusena kui varem. Nad elavad elu mõnuga ja avastavad enda jaoks üha uusi asju, olgu selleks siis töö, milleks sa varem arvasid, et sa ei sobi, või uus hobi. Olles saavutanud edu ühes valdkonnas, hakkate endasse uskuma ja seda maailma palju aktiivsemalt uurima.

Tähtis!Siin on peamine, mida peavad mõistma kõik, kes otsivad viise, kuidas motiveerida end kaalu langetama: kui sul on alustamiseks vaja kellegi "võluhoogu", mida sa pidevalt edasi lükkad, tähendab see, et sa ei taha saavutada tulemus on veel piisavalt tugev (või teie peas See pole pingutust väärt. )

Igaühel on oma "soovide" nimekiri, mis on hetkel ületamatud ülekaalu tõttu. Kaalu kaotanuna ei saa te mitte ainult enesekindlust ja head tervist, vaid proovite ka uut eluvormingut: hakkate kandma riideid, mida varem polnud saada, saate piinlikkuseta rannas ja basseinis käia, saab teistele eeskujuks ja inspiratsiooniks. Ja kui paljud edukad toitumisspetsialistid ja fitnessitreenerid alustasid kunagi ise kaalu langetamisest!

Millised on "uue elu" edasilükkamise tagajärjed?

Aeg jookseb

Kas arvate, et teil on alati aega kaalust alla võtta? Kas lubate endale alustada iga nädal esmaspäeval? Kuid kogu selle aja lendavad teie väärtusliku elu päevad – muide, teie ainus. Mõelge, kus võiksite olla praegu, kui oleksite eelmisel aastal alustanud teekonda ilma vabandusteta. Kas soovite aasta pärast kogeda samasugust pettumust? Kui ei, on valik teie.

Ainevahetus halveneb

Iga aastaga muutub keskmisel inimesel üha raskemaks kaalust alla võtta – see on fakt. Ainevahetusprotsessid aeglustuvad, harjumused juurduvad ja igapäevaelu muutub pingelisemaks. Vanusega ei muutu lihased enam nii kergesti liigutatavaks. Ärge unustage, et kui lükkate tervisliku eluviisi tee hilisemaks, siis loomulikult kaevate endale sügava augu ja liigute oma eesmärgist veelgi kaugemale.

Unistus läheb aina kaugemale

Sotsioloogid on märganud huvitavat asja: kui kutt ei lähene talle meeldivale tüdrukule esimese 30 sekundi jooksul pärast tema märkamist, on suur tõenäosus, et ta ei kohtu temaga enam kunagi. Kui impulssi napib, tekib üha rohkem vabandusi ja kahtlusi. Kuid see toimib mitte ainult tüdrukute puhul - kõige lihtsam on oma eesmärgi saavutamist alustada esimesest mõttekäigust. Kui kaua olete kaalu langetamist edasi lükanud alates sellest, kui sellele esimest korda mõtlesite? Iga päevaga jääte oma unistustest aina kaugemale. Ja tõenäosus, et teil homme õnnestub, on väiksem kui praegu.

Enesemotiveerimise peamine saladus

On aeg avastada kaalu langetamise motivatsiooni peamine saladus, mis töötab nii naistele kui ka meestele. Asi on selles, et see ei aita teil üldse kaalust alla võtta. Õigemini, mitte nii: töötab päris hästi, aga eluiga ei ületa paari nädalat. Ja tervisliku kaalukaotuse esimesi tulemusi saate hinnata mitte varem kui kuu aja pärast. Kas tead mida mõtlen?

Kui otsid endiselt motivatsiooni iga päev kaalust alla võtta, siis loobu sellest ideest ja tööta oma tahtejõuga paremini. Distsipliin ja harjumus peaksid saama teie uuteks parimateks sõpradeks. Ükski "väline" motivatsioon ei tööta, kui te oma teadvust ei muuda. Ja kõik, mida vajate, on püsivus ja aeg.

Kuid ärge kiirustage ärrituma: tüdrukute, poiste, laste ja täiskasvanute kaalulangetamise motivatsioon pole üldse müüt. See on olemas ja töötab isegi hästi, kui kasutate seda esimese tõukena oma eesmärgi poole. Allpool räägin teile üksikasjalikumalt konkreetsetest viisidest, kuidas psühholoogide nõuandel end kaalust alla võtta, ja vastutasuks lubage endale, et te ei lükka oma unistust enam edasi.

Kust otsida motivatsiooni kaalu langetamiseks: 5 tõhusat viisi

Ümbritsege end kaalukaotuse teemaga igast küljest

Kas teate, millist võõrsõnade õppimise meetodit peavad õpetajad üheks kõige tõhusamaks? Kõik, mida pead tegema, on kirjutada need heledatele paberitükkidele või piltidele ja asetada need kogu korterisse: külmkappi, magamistuppa, telefoni ekraanisäästjale. Mida sagedamini teie silmad nende sõnadega kokku puutuvad, seda tuttavamaks need teile saavad ja seda kiiremini teie aju neid mäletab.

Siin on sama. Pead jälgima, et tervislike eluviiside, õige toitumise ja kaalulangetamise teema saadaks sind terve päeva. Tellige sotsiaalmeedias temaatilised rühmad. võrgustikke, leidke mõttekaaslasi, kuulake temaatilisi taskuhäälingusaateid ja vaadake sellel teemal videoid. Te ise ei märka, kuidas teie aju hakkab uut eluviisi normina tajuma.

Seadke selge eesmärk

Ilma põlevate silmadeta on võimatu läbida okkalist pikka teed. Sul peab olema kirglik soov finišisse jõuda ja selleks pead mõistma, mille poole püüdled. Ilma selge, konkreetse ja mõõdetava eesmärgita on väga raske sundida end kaalust alla võtma ja igasugune motivatsioon on jõuetu. Siin on paar näpunäidet, kuidas oma eesmärki kõige paremini seada:

 • täpsemalt - mõelge läbi kõik oma lõpptulemuse tingimused;
 • ärge unustage, et eesmärk peab olema realistlik ja saavutatav;
 • pane paika selge tähtaeg, milleks pead finišisse jõudma.

Andke endale oma tulemuste eest tasu

Eesmärgi saavutamine muutub palju lihtsamaks, kui lõpus ootab teid väärtuslik auhind. Mõelge, millisest suurest ostust või immateriaalsest asjast unistate – see on suurepärane stiimul oma dieedist kinni pidada ja eesmärgile lähemale jõuda. Seni, kuni kaalu langetamise protsess jätkub, on teil aega oma unistuste jaoks raha koguda.

Leidke oma keskkonnast eeskuju

Üks parimaid motivatsioone on teie tuttavate ja sõprade näited kehakaalu langetamisest. Leidke oma suhtlusringist keegi, kes on selle tee juba käinud, ja uurige temalt, kuidas tal see õnnestus. Kui see on teie lähedane sõber, saate temaga erinevates küsimustes nõu pidada ja saada osa kasulikest elueadest. Ja ka tema eeskuju, nagu ükski teine, tõestab teile, et teie elu muutmine on täiesti võimalik.

Armuma

Hormoonid võivad teha imesid, muutes meid ükskõikseks rämpstoidu suhtes ja tekitades soovi muutuda, et saada paremaks versiooniks iseendast. Käsu järgi armumine on muidugi võimatu. Kuid miski ei takista teil veidi sagedamini ühiskonnas viibida, pühendada aega meeldivatele tutvustele ja tüdrukutega suhtlemisele. Isegi kui te praegu oma armastust ei kohtu, kohtute aktiivsemaks muutudes paljude tüdrukutega, mis võib teid motiveerida kaalust alla võtma.

Tuntud inimeste tsitaadid enesemotiveerimiseks

 • "Pole midagi paremat kui elada elu, püüdes saada paremaks. "Sokrates
 • "Teekond tuhande naela juurde algab ühest hamburgerist. "Chris O'Brien
 • "Kui te ei anna oma kehale parimat, siis lihtsalt röövite ennast. "Julius Erving
 • "Kui tunnete, et annate alla, pidage meeles, miks te varem kinni pidasite. "Jared Leto
 • "Lõpuks on teie tervis teie vastutus. "Jillian Michaels

Motiveerivad fraasid

 • "Tugevus pole see, mida saate teha. Jõudu on ületada see, mida kunagi arvasite, et ei saa. "
 • "Liigsete kilode kaotamine ei alga jõusaalis. Kõik algab teie mõtetest. "
 • "Kolme kuu pärast tänate ennast. "
 • "Vabanused ei põleta kaloreid. "
 • "Sa ei pea kiiresti minema, sa pead lihtsalt minema. "
 • "Küsimus pole selles, kas saate. Ja kui sa seda teed. "
 • "Sa ei võtnud ühe päevaga lisakilosid juurde; Ja te ei kaota seda ühe päevaga. Ole kannatlik".
 • "Täna oma tervise eest hoolitsemine annab mulle parima lootuse homseks. "
 • "Kui tunnete, et soovite lõpetada, mõelge, miks alustasite. "
 • "Edu on väikeste pingutuste summa, mida korratakse päevast päeva. "

Kuidas tagada, et motivatsioon ei kaoks

Nagu varem mainitud, on kaalu langetamise motivatsiooni (nagu ka kõige muu) peamine saladus see, et selle kestus arvutatakse päevade jooksul. Ideest pole keeruline vaimustuda - raskused tekivad siis, kui olete uue eluviisiga juba harjunud ja see hakkab teid tüütama. On paar näpunäidet, mis aitavad teil püsida oma treeningrutiinis ilma kannatusteta.

Salvestage oma tulemused

Pea oma saavutuste kohta päevikut, kuhu märgid üles mõõdud, kaal ja muud tulemused. Ja muidugi ärge unustage mõõta oma parameetreid ja astuda kaalule vähemalt kord nädalas. Isegi kui te praegu tulemusi ei näe, märkate tulevikus tänu sellisele üksikasjalikule aruandlusele kohe edusamme ja saate oma teed parandada.

Tehke fotosid ja videoid

Kaalude kilogrammid ei näita alati toimuvast selget pilti - kaal võib "hüppada" turse, seedimata toidu ja isegi lihtsalt suurenenud lihasmassi (mis on rasvkoest palju raskem) tõttu. Sel juhul on oma keha regulaarne pildistamine suurepärane motivatsioon kaalulangetamise jätkamiseks.

Sööge petusööke

Cheat meal (inglise keelest cheat meal) on eriline päev, mille jooksul annad end lõdvaks ja sööd vähehaaval midagi, mis tavapäevadel on keelatud. Petutoit on kasulik nii psühholoogilisest kui ka füüsilisest aspektist, seega tuleks need kindlasti oma kaalulangetamise ajakavasse lisada. Määrake ise selliste päevade regulaarsus: keskmiselt peetakse 1-2 korda kuus pettust.

Ärge süüdistage ennast nõrkuse hetkedes

Olge rikkeks eelnevalt valmis - ainult sel juhul ei takista see teid edasi liikumast. Ärge karistage ennast lisakalorite "väljatöötamisega" ja eriti ärge arvake, et kõik on kadunud. Kui tekib rike, analüüsige, milles probleem oli (enamasti juhtub see siis, kui olite liiga näljane ja "keelatud" ese jäi silma, kuid põhjuseid on muidki) ja tehke järeldused tuleviku jaoks.

Tähtis!Kaalu langetamine ei toimu kunagi lineaarselt – see on väga pikk, okkaline tee, mis on täis ettenägematuid olukordi. Kui olete selleks valmis, ei vii teid miski teie marsruudilt rööbastelt välja.

Pidage meeles, miks te seda teete

Tuletage endale pidevalt meelde kolme asja:

 • mis hetkel otsustasite alustada;
 • mida sa kavatsed teha;
 • mille eest sa põgened?

Motiveerivad fraasid, tsitaadid, näited, elulõpud on lihtsalt aju "sööt". Tõeline mõju tuleb ainult tahtejõust ja väljakujunenud harjumusest. Pidage seda meeles ja ärge kiirustage uut inspiratsiooni otsima niipea, kui motivatsiooniefekt kaob. Kasvatage ja tugevdage oma iseloomu ning pidage meeles, et saate teha palju rohkem, kui arvate!