Milline peaks olema veregrupi jaoks õige dieet

Õige toitumine vastavalt veregrupile on inimese tervise jaoks ülioluline. Sellest, millised ained ja millises koguses meie kehasse satuvad, sõltub selle toimimine, võime taluda erinevate tegurite negatiivseid mõjusid ning lõpuks – üldine heaolu, sooritusvõime ja isegi meeleolu.

köögiviljasalati söömine veregrupi dieedil

Õige toitumine veregrupi järgi

Õige toitumise küsimusele pööravad suurt tähelepanu arvukad teadlased ja üks huvitavamaid on ameeriklaste teooria – James D'Adamo ja Peter D'Adamo, isa ja poeg, kes on oma tähelepanekuid teinud juba pikka aega. . Aastatepikkused uuringud viisid nad järeldusele, et tänapäeva inimese esivanemate juures mängis toitumine oma osa nelja peamise veregrupi hilisemas esilekerkimises nende järglastel. Seega on iga inimese keha eelsoodumus oma tüüpi dieedile, mille määrab kuulumine ühte või teise verekategooriasse.

Teadlased on jälginud väga erinevate toiduainete mõju hemoglobiinitasemele eri rühmadesse kuuluvatel inimestel ja on märganud, et teatud toiduainete ekstraktid kleepuvad teatud verevooludes vererakud kokku.

Selle nähtuse kohaselt on mõnedes taimset ja loomset päritolu toodetes leitud ebatavalisi kleepuvaid aineid, mida nimetatakse lektiinideks, mis vastutavad nende sidumise eest. Lektiinid ühinevad erütrotsüütide pinnal paiknevate suhkrut moodustavate ainetega, mis määravad rühmakuuluvuse ja seega justkui kleepuvad punased verelibled kokku, mistõttu tekivad tervisehäired. Kuid kuna suhkrut moodustavaid aineid ei leidu mitte ainult veres, vaid ka teistes keha kudedes, võib teatud kategooriale mittevastav toitumine kahjustada teisi kehaorganeid.

Lisaks on uuringud näidanud, et veri määrab ka geneetilise eelsoodumuse teatud haigustele. Nii et näiteks 1. veregrupi dieet on negatiivne, tuleks arvestada, et esimest iseloomustab soodumus peptilise haavandi ja südame-veresoonkonna haiguste tekkeks ning teist näiteks diabeedi ja onkoloogia tekkeks. Ja juhul, kui inimene tarbib tooteid, mis on talle geneetiliselt vastunäidustatud, suureneb oht haigestuda seda tüüpi haigustesse mitu korda. Ja vastupidi – paljusid probleeme saab vältida, järgides õige toitumise põhireegleid ja kõrvaldades oma dieedist kahjulikud toidud.

Dr Jamesi ja Peter D'Adamo leidude põhjal on üha lihtsam koostada oma tavalist õiget toitumist sisaldavat dieeti, millel on tervendav mõju teatud rühma kuuluva inimese kehale. Toitumisspetsialistid on ülesannet lihtsustanud, koostades vastava tervislike toitude kaardi, mille kasutamine on igale üksikule rühmale soovitatav.

Dieet veregrupi järgi

Esimest veregruppi defineeritakse kui "jahti" - arvatakse, et see on meie planeedi esimeste inimeste veri, kes hankisid endale toidu, tavaliselt jahtides. Sellest lähtuvalt peaks õige toitumine ja 1. veregrupi negatiivsete ja positiivsete dieet sisaldama palju lihavalku.

Õige toitumise korral on esimese veregrupi positiivsetel inimestel soovitatav tarbida selliseid toite nagu veiseliha, lambaliha, maks, spargelkapsas, lehtköögiviljad, rasvased merekalad ja mereannid. Lisaks õige toitumine ja dieet 1 veregrupi jaoks negatiivne + positiivne, on eelistatav, et õige toitumine sisaldaks oliiviõli, kreeka pähkleid, idandatud teravilju, merevetikaid, ploome. Samal ajal on ebasoovitavad gluteenirikkad toidud, piimatooted, mais, oad, kapsas.

Teine veregrupp on iseloomulik neile inimestele, kes tegelesid põllumajandusega. Seega soovitatakse neil süüa palju erinevaid köögivilju, kuid punase liha tarbimist on soovitav vähendada, järgides seejuures õige toitumise põhimõtteid.

Õige toitumise korral eelistavad need inimesed süüa rohkem köögivilju, teravilju, puuvilju, kala ja mereande. Kuid õige toitumisega punase liha, samuti piimatoodete, nisuroogade, ubade, baklažaani, kartulite, seente kasutamine ei ole soovitatav. Järgides õige toitumise põhimõtteid, on soovitav loobuda ka mustast teest.

Kolmas rühm tekkis nomaadide järglastest, seega on neil vastavalt tagasihoidlik seedimine ja 3. veregrupi positiivsete toitumine on mitmekesisem. Piimatoodete tarbimine võib aga kaasa tuua probleeme, kuna sellistel inimestel on ajalooliselt kalduvus laktoositalumatusele.

Kolmanda rühma kuuluvate inimeste jaoks on õige toitumise korral väga soovitav oma dieeti küllastada liha ja kala, munade, teraviljade, köögiviljade ja puuviljadega. 3. veregrupi positiivse dieedi korral on mereannid, oliivid, mais, pähklid ja alkohol ebasoovitavad.

Neljas veregrupp tekkis alles tuhat aastat tagasi ja seda peetakse erinevate veregruppide, eriti esimese ja teise veregruppide evolutsiooniks. Seetõttu iseloomustavad seda nende rühmadega seotud soovitused ja piirangud.

Neljanda veregrupiga inimestele soovitavad toitumisspetsialistid süüa soja, kala, piimatooteid, rohelisi köögi- ja puuvilju, riisi ja marju. Kuid on soovitav teha ilma selliste toodeteta nagu punane liha, oad, tatar, mais, nisu, apelsinid, banaanid, seened ja pähklid.

Loomulikult on need soovitused õigeks toitumiseks vaid elementaarsed ja soovitav on valida spetsiifilisem dieet koostöös oma arstiga, kes teab, et teil on pikaajaliste vaatluste põhjal 1 veregrupi negatiivne või 2 positiivse dieet. keha seisundist.

Loomulikult on vaja lähtuda oma tunnetest, sest mõned tarbimiseks soovitatavad tooted võivad hoolimata nende kasulikkusest selle veregrupi jaoks kehale kahjustada, kas või juba seetõttu, et toitumise ülevaatamise ajaks on inimesel juba teatud tervislik seisund. probleeme, mis näevad ette piirangud nendele toodetele, mis dr D'Adamo teooria kohaselt on soovitavad. Ja vastupidi – on täiesti võimalik, et sel hetkel juba olemasolevate terviseprobleemide lahendamiseks saab soovitada tooteid, mis on teatud veregrupile ebasoovitavad.

Olgu kuidas on, kuid D'Adamo teadlaste teooriat saab mõnda aega praktikas testida ning sisemiste aistingute ja ka raviarsti kontrollitud tervisliku seisundi põhjal saab teha igas teatud järeldused. konkreetne juhtum.