Lihtsad, kuid tõhusad harjutused kehakaalu langetamiseks kodus

Lisavoldid kõhu ümber ei ole mitte ainult esteetiline probleem, vaid ka terviserisk. Women's Health Initiative'i Ameerika uuringu kohaselt on liigse vöökoha rasvaga inimesed 3 korda vastuvõtlikumad südame-veresoonkonna haigustele kui saledad inimesed.

Rasvade ladestumise põhjused kõhus

Kõhupiirkonna rasvaladestused võivad koguneda erinevatel põhjustel. Kõige levinumate hulgas on:

  • Suures koguses transrasvu ja suhkruid toidus. Maailma Terviseorganisatsioon soovitab tarbida mitte rohkem kui 6-7 teelusikatäit suhkrut päevas.
  • Istuv eluviis.
  • Hormonaalsed muutused, näiteks menopausi ajal.
  • Stress. Stressi mõjul toodab organism hormooni kortisooli, mis võib kaasa tuua toitainete ainevahetuse halvenemise. Sellega seoses hakkab rasv kõhupiirkonda aktiivselt kogunema.
  • Ebapiisav uni (vähem kui 6-7 tundi päevas).

Olenemata liigse rasva ilmnemise põhjustest, on vaja sellest vabaneda ainult keerukate meetmetega. Koos elustiili muutustega tuleks erilist tähelepanu pöörata konkreetsetele harjutustele.

Tõhusate harjutuste komplekt

kõhupiirkonna salenemise harjutused

Enne kui hakkate kodus kõhtu salendavaid harjutusi tegema, peate tegema soojenduse. See võib olla paigal jooksmine, hüppenööriga hüppamine, külgedele painutamine, kükid.

Keerake plank

On vaja seista külgribal, toetudes ühe küünarnukiga põrandale. Keerake aeglaselt kehaga allapoole. Tehke iga käe jaoks 10-15 keerdu.

Jalgade tõstmine

Seda kodus kehakaalu langetamise harjutust kõhupiirkonnas peetakse üheks kõige tõhusamaks. Selle teostamiseks pole vaja spetsiaalseid seadmeid. Mugavuse huvides võite kasutada vaipa.

Võtke algasend põrandal, selili. Tõstke mõlemad jalad korraga 50 kraadise nurga alla. Hoidke 2 sekundit ja laske õrnalt põrandale.

Põlvede tõstmine

Lähteasend seisab põrandal. Stabiilsuse tagamiseks võite toetada käe tooli seljatoele. Tõstke põlvedest kõverdatud jalad üles nii kehale kui võimalik. Soorita 10 korda iga jala jaoks.

Jalgratas

Võtke lähteasend: lamades matil, jalad sirgu, käed pea taga lukus. Sirutage vasak küünarnukk ja parem põlv samaaegselt üksteise poole. Treenige jalgratast aeglaselt, püüdes tunda kõhulihaste pinget.

Vaakum

Harjutust saate teha nii selili lamades kui ka seistes. Alustage omaenda mugavustundest. Hingake õhk kopsudest välja, hoidke 2 sekundit hinge kinni ja tõmmake võimalikult palju kõhtu sisse. Hoidke seda asendit nii kaua kui võimalik. Aja jooksul peaks üks kokkutõmbumine kestma vähemalt 20 sekundit. Hingake aeglaselt välja ja lõdvestage kõhtu. Peate tegema 10-15 kordust.

Vaakumit saab teha vähemalt iga päev, peaasi, et treeniks tühja kõhuga ja peale soojendust.